Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie będzie wojownika WOT w 16 dni

31 października 2017 | Kraj | Marek Kozubal
MON stygmatyzuje oficerów, którzy ze mną współpracowali – uważa gen. rez. Mirosław Różański.
źródło: Archiwum Fundacja Stratpoints
MON stygmatyzuje oficerów, którzy ze mną współpracowali – uważa gen. rez. Mirosław Różański.

Gen. Mirosław Różański | Wstrzymanie awansów szkodzi polskiej armii także za granicą – mówi były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rz: Gdyby zaproponowano panu doradzanie prezydentowi, przyjąłby pan taką propozycję?

Mirosław Różański, prezes Fundacji Stratpoints: Każdą sytuację, w której jest możliwość podzielenia się swoją wiedzą, a celem jest poprawienie sytuacji bezpieczeństwa państwa, wprowadzenie rozwiązań, które według mnie są korzystne, akceptuję. Natomiast od kilku miesięcy zaczyna funkcjonować coraz prężniej fundacja, której jestem prezesem i fundatorem. Jeżeli pan prezydent zechciałby skorzystać z potencjału nie tylko mojego, ale i kolegów, którzy są w składzie fundacji, to dlaczego nie. Jesteśmy do dyspozycji nie tylko pana prezydenta, ale także innych podmiotów, które są lub będą zainteresowane współpracą.

Marnuje się potencjał intelektualny generałów, którzy niedawno odeszli ze służby? Polska ma teraz słabą reprezentację w wojskowych strukturach NATO i UE.

Jeżeli spojrzymy na liczbę generałów, którzy w ostatnich latach opuścili szeregi armii, to jest to potencjał, który powinien być wykorzystany. Czy tak się dzieje? Na ostatnim Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach generałów można było spotkać przy stanowiskach firm zagranicznych, przy polskich nie. Czy polski przemysł nie chce korzystać z naszego potencjału?

Zgadzam się, że dzisiaj jesteśmy pasywni w Unii Europejskiej w kwestii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament