Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Udzielają kredytu i porad

31 października 2017 | Fundusze Europejskie

Dobry pomysł i biznesplan wystarczą, by przedsiębiorca dostał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Po pieniądze na zrealizowanie projektu i merytoryczną pomoc można się zwrócić np. do banku.

Firmy, by dostać unijne pieniądze, muszą najpierw część inwestycji pokryć z własnej kieszeni. Pomoc unijna najczęściej ma formę refundacji, czyli zwrotu funduszy wydanych wcześniej na inwestycje. Średnie i duże firmy zwykle nie mają kłopotu z gotówką na realizację projektu, ale małe często potrzebują wsparcia finansowego. - Zasadniczo, podstawowa pomoc banków w zakresie pozyskiwania środków unijnych polega na udzieleniu finansowania na realizację projektu (promesy kredytów, kredyty pomostowe, kredyty na finansowanie udziału własnego, rachunki projektowe, rachunki wydzielone). W większości działań dotacja jest wypłacana jako refinansowanie części poniesionych wcześniej nakładów. Oznacza to, że bank pomaga wykonać projekt, finansując jego realizację....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament