Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmierć Jolanty Brzeskiej: co wiemy, czego jeszcze nie wiemy

31 października 2017 | Prawo | Andrzej Dryszel

We wtorek 31 października Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji ma się zająć zwrotem kamienicy przy ul. Nabielaka, w której mieszkała Jolanta Brzeska z rodziną. Jej córka Magda Brzeska będzie jednym ze świadków.

Niespełna dwa tygodnie wcześniej, w środę rano 18 października, funkcjonariusze przeprowadzili jednoczesne przeszukania siedmiu obiektów na terenie Warszawy i w jej bezpośrednich okolicach oraz w woj. podkarpackim. Chcieli zabezpieczyć dowody na pozbawienie życia Jolanty Brzeskiej. Tym razem nie szukali ich na miejscu tragedii w Lesie Kabackim. Był to najbardziej spektakularny od wielu miesięcy przejaw aktywności policji i prokuratury po wznowieniu śledztwa. Ale rezultatów tych czynności dotychczas nie znamy i niewykluczone, iż nie poznamy ich nigdy.

Może to się odnosić i do innych działań podejmowanych w tej sprawie. W ich skuteczność wątpi córka.

Powtórzone przeszukania

– Mama zginęła 1 marca 2011 r. Skoro wtedy nie znaleziono sprawcy, to mało prawdopodobne, że się go znajdzie teraz – mówi Magda Brzeska.

Przeprowadzone w środę przeszukania to część tego, co dotychczas zrobiono.

– Sztab ludzi analizuje i weryfikuje materiały o charakterze informatycznym (billingi i dane ściągane z satelity). Biegli przygotowali opinie z dziedziny grafologii, psychologii, teleinformatyki, daktyloskopii, mechanoskopii, badań DNA, badań fizykochemicznych, badań zapisów wizualnych (monitoringu) – wylicza prokurator Maciej Załęski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Wcześniej, w marcu, przez dwa dni badano miejsce znalezienia ciała Jolanty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament