Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komu gmina może przyznać dotację na wymianę źródeł ciepła

31 października 2017 | Administracja | Marcin Nagórek

Gmina może dowolnie kształtować krąg beneficjentów dotacji w uchwale dotacyjnej na podstawie art. 403 ust. 4 ustawy Prawo ochrony środowiska.

- Gmina zamierza wprowadzić uchwałą dotację tylko dla osób fizycznych na wymianę źródeł ciepła i usuwanie azbestu – jako podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych. Czy może pominąć w niej osoby prawne i przedsiębiorców?

Odpowiadając na pytanie, należy odnieść się do ustawy Prawo ochrony środowiska. Jest to o tyle istotne, że gmina zamierza objąć systemem dotacyjnym jedynie wybrane kategorie podmiotów tj. osoby fizyczne, z pominięciem innych podmiotów potencjalnie uprawnionych. Zgodnie z art. 403 ust. 4 ww. ustawy: „finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, o którym mowa w ust. 1 i 2, może polegać na udzielaniu dotacji celowej w rozumieniu przepisów ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych z budżetu gminy lub budżetu powiatu na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji:

1) podmiotów niezaliczonych do sektora...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament