Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy polecenie musi dotyczyć pracy?

31 października 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

- Czy członek korpusu służby cywilnej może odmówić wykonania polecenia, które nie dotyczy wykonywanej przez niego pracy np. pisać na zlecenie swojego przełożonego ekspertyzy, które wykorzystywane są następnie w prowadzonej przez żonę przełożonego działalności gospodarczej?

Tak. Fakt, że ustawa o służbie cywilnej nie precyzuje zakresu przedmiotowego poleceń, jakie przełożeni wydawać mogą członkom korpusu służby cywilnej nie oznacza, że zakres ten jest niczym nieograniczony. I nie chodzi tu tylko o przepisy dotyczące ich ustawy pragmatycznej (art. 77 ust.2 i 3 usc), wymieniające okoliczności, w których członek korpusu może polecenia przełożonego nie wykonać. Jak wskazują, bowiem autorzy poradnika przygotowanego w Departamencie Służby Cywilnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament