Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pacjent w starciu z biurokracją

31 października 2017 | Prawo | Danuta Frey

wyrok | Starania o zgodę na leczenie za granicą trwają już trzy lata i będą trwać nadal, mimo że operacja już się odbyła.

W październiku 2014 r. wpłynął do Centrali NFZ wniosek o wyrażenie zgody na przeprowadzenie w ośrodku w Niemczech zabiegu chirurgicznego usunięcia u dziecka nowotworu z oskrzeli. Konsultant wojewódzki stwierdził konieczność jak najszybszej operacji. Przeprowadzenie leczenia w kraju byłoby nieskuteczne ze względu na brak doświadczenia polskich ośrodków torakochirurgicznych w takich operacjach.

Jedna opinia to mało

Prezes NFZ nie poprzestał jednak na opinii konsultanta wojewódzkiego, lecz zwrócił się jeszcze do konsultanta krajowego. Profesor, pełniący tę funkcję, wydał opinię, że nie widzi potrzeby operacji za granicą, ponieważ leczenie podobnych przypadków jest prowadzone w kilku ośrodkach w kraju. Powołując się jedynie na tę opinię, prezes NFZ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament