Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak bezstronności członka kolegium uzasadnia jego wyłączenie

31 października 2017 | Administracja | Anna Puszkarska

Członek samorządowego kolegium odwoławczego podlega wyłączeniu we wszystkich sytuacjach, które powodują wyłączenie pracownika organu od udziału w postępowaniu. Dotyczy to także wyłączenia z powodu okoliczności mogących wywołać wątpliwość co do jego obiektywizmu.

- Strona wniosła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przez samorządowe kolegium odwoławcze. Czy strona może domagać się wyłączenia od udziału w postępowaniu członka kolegium, który nie brał udziału w wydaniu decyzji objętej wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, ale w odniesieniu do którego strona ma – jej zdaniem uzasadnione – wątpliwości co do jego obiektywizmu?

Tak. Powinna jednak uprawdopodobnić okoliczności mogące wywoływać wątpliwość co do bezstronności tej osoby.

Zgodnie z art. 127 § 3 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.) od decyzji wydanej w I instancji przez samorządowe kolegium odwoławcze stronie nie służy odwołanie. Strona niezadowolona z decyzji może jednak zwrócić się do tego organu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy. W art. 27...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament