Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co można zyskać, pracując w chmurze

31 października 2017 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Dziś niemal połowa Polaków korzysta z internetu mobilnego
źródło: Shutterstock
Dziś niemal połowa Polaków korzysta z internetu mobilnego

W dynamicznie zmieniającym się świecie dla przedsiębiorców ważne jest, aby korzystać z nowoczesnych narzędzi ułatwiających wymianę danych pomiędzy wszystkim członkami zespołu. Korzystając z przedstawionych aplikacji, można zostawić konkurencję daleko w tyle. tekst powstał we współpracy z firmą sage

Dziś niemal połowa Polaków korzysta z internetu mobilnego (w 2012 r. – 5 proc., w 2009 r. – 1 proc.), a ok. 70 proc. sięga po tablet przynajmniej raz w tygodniu. Jednak zaledwie 8 proc. przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań chmurowych.

Wraz z rosnącym dostępem do urządzeń mobilnych z desktopu do chmury przeniesie się też technologia wspierająca biznes, która w najbliższym czasie stanie się częścią życia coraz większej liczby właścicieli firm i przedsiębiorców.

Teraz nawet księgowość można będzie prowadzić w chmurze, ponieważ powstające rozwiązania są tak tworzone, by doskonale działały na smartfonie, tablecie, laptopie i podobnych urządzeniach. Co jednak oznacza „być w chmurze" i jakie może to przynieść korzyści dla działalności firmy? Oto kilka przykładów, jak platformy oparte na technologii chmury mogą zmienić życie przedsiębiorcy i jego firmę na lepsze.

Skuteczna technologia

Możliwość pracy tam, gdzie się chce i kiedy się chce – brzmi jak technologiczne science fiction? A jednak platformy chmurowe są proste w użyciu, integrują się z firmą i są automatycznie aktualizowane. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament