Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kończy się czas tanich i mało wymagających pracowników z Ukrainy

31 października 2017 | Życie Opola i Ziemi Opolskiej | Anita Błaszczak

Województwo opolskie było w I półroczu jednym z regionów o największym wzroście liczby oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracownika ze Wschodu, głównie z Ukrainy. Do powiatowych urzędów pracy na Opolszczyźnie zgłoszono w tym czasie 18,5 tys. oświadczeń, o 77 proc. więcej niż rok wcześniej. (W całej Polsce ich liczba wzrosła o niespełna połowę). Pokazuje to, jak szybko rośnie zapotrzebowanie opolskich firm na Ukraińców.

Część firm już zaczyna się obawiać o ich podaż. Tym bardziej że według prognoz liczba oświadczeń o chęci zatrudnienia pracowników ze Wschodu, która w I półroczu br. sięgnęła prawie 950 tys., w całym 2017 r. może przekroczyć 2 mln. Co prawda na Ukrainie mieszka ponad 42 mln ludzi, ale coraz częściej agencje zatrudnienia przyznają, że o Ukraińców trzeba dzisiaj mocniej zabiegać niż jeszcze przed rokiem. To samo twierdzą też sami pracodawcy – według ogłoszonego przed kilkoma dniami „Barometru imigracji zarobkowej" Personnel Service już 17 proc. firm ocenia, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament