Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szansa dla przedsiębiorców

31 października 2017 | Ekonomia

Arkadiusz Pączka W nowej koncepcji zachęty podatkowe dziś obowiązujące w Specjalnych Strefach Ekonomicznych będą dostępne na całym terytorium Polski.

Wsparcie wysokojakościowych inwestycji w Polsce na drodze zwolnień podatkowych – postulowane w ramach nowej propozycji Ministerstwa Rozwoju rozszerzenia Specjalnych Stref Ekonomicznych na teren całego kraju – może być impulsem dla polskiej gospodarki. Mogą powstać tysiące miejsc pracy.

Zniesienie podziału regionalnego pozwoli na aktywne stymulowanie rozwoju gospodarczego oraz zwiększanie poziomu zatrudnienia w całej Polsce, co wpisuje się w jeden z celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jakim jest zrównanie poziomu i szans rozwojowych wszystkich regionów naszego kraju.

Długofalowe podejście przyniesie nowe jakościowe miejsca pracy. Szczególne wsparcie należy skierować w stronę inwestorów, których działalność przyniesie długofalowe korzyści oraz wzmocni potencjał technologiczny kraju.

Ministerstwo Rozwoju przewiduje, że ułatwienia dla inwestorów przyniosą nawet 117,2 mld zł wzrostu inwestycji i 158,3 tys. miejsc pracy w latach 2021–2027. Mateusz Morawiecki, wicepremier,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament