Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGZ włączy polską armię w rozpoznanie NATO

31 października 2017 | Ekonomia
Kontrakt zawarty. Przedstawiciele NATO AGSMA i kierownictwa  PGZ oraz PIT-RADWAR  po podpisaniu umowy
źródło: materiały prasowe
Kontrakt zawarty. Przedstawiciele NATO AGSMA i kierownictwa PGZ oraz PIT-RADWAR po podpisaniu umowy

Przemysł | Inżynierowie i programiści Polskiej Grupy Zbrojeniowej zapewnią Siłom Zbrojnym RP i sojusznikom dostęp do systemu obserwacji lądowego pola walki. Artykuł powstał we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową

PIT-RADWAR – warszawskie centrum radarowe i elektroniczne Polskiej Grupy Zbrojeniowej – zaprojektuje i wykona informatyczną infrastrukturę umożliwiającą armii korzystanie z natowskiego rozpoznania AGS.

Alliance Ground Surveillance to rozwijany właśnie przez NATO sojuszniczy system śledzenia z powietrza sytuacji na strategicznych obszarach lądowych.

Elektroniczny zwiad

Program AGS to zarazem jeden z elementów struktury wczesnego ostrzegania sojuszu północnoatlantyckiego. Umożliwi obserwowanie sytuacji w rejonach operacyjnego zainteresowania sił atlantyckiej koalicji w okresach pokoju, kryzysu, wojny oraz podczas działań asymetrycznych. Udział Polski w przedsięwzięciu umożliwi PGZ uzyskanie dostępu do unikalnych technologii, a armii pozyskanie danych rozpoznawczych z dalekosiężnych dronów szczebla strategicznego. W praktyce AGS stanowił będzie uzupełnienie systemów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament