Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klauzula „każde polecenie przełożonego” nie zawsze skuteczna

31 października 2017 | Dobra Firma | Anna Borysewicz

Szef może wydawać pracownikom polecenia wykonania zadań wykraczających poza zakres ich obowiązków. Nie mogą się one jednak mijać z rodzajem umówionej pracy.

- W umowie lub w odrębnym dokumencie zawierającym zakres obowiązków służbowych chcę zamieścić postanowienie, że pracownik ma obowiązek wykonywać wszelkie czynności nakazane przez przełożonego, bez ich sprecyzowania. Czy taki zapis będzie prawidłowy? Czy podwładny będzie musiał zrealizować każde zlecone zadanie? – pyta czytelnik.

Obowiązkiem pracodawcy jest m.in. zaznajamianie podwładnych z zakresem ich zadań oraz sposobem wykonywania pracy na wyznaczonych stanowiskach (art. 94 pkt 1 k.p.). Praktyka pokazuje, że najczęściej zakres obowiązków służbowych jest konkretyzowany w oddzielnym od umowy dokumencie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10892

Wydanie: 10892

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament