Wymówienie umowy okresowej to według kodeksu dwa tygodnie
O tym, na ile wcześniej musisz uprzedzić podwładnego o zamiarze rozstania się z nim, decyduje czas trwania waszej dotychczasowej współpracy. Nie ma przy tym znaczenia, na podstawie jakich umów o pracę go zatrudniałeś
Firma zatrudniła pracownika od 1 stycznia br. najpierw na trzymiesięczną próbę. Nie była z niego zadowolona, dlatego potem zaproponowała mu angaż na czas określony trzech miesięcy. Następnie dała mu kolejną umowę okresową na czas określony do końca stycznia 2009 r., zastrzegając w niej dwu- tygodniowe wymówienie. Czy nie powinien to być miesiąc? Od lutego zamierza przyjąć go już na stałe. Jeśli to zrobi, to jakie wypowiedzenie będzie wiązało strony? Co podać w informacji o warunkach zatrudnienia i w jaki sposób?
Czytelniczka wychodzi z założenia, że długość wypowiedzenia zawsze zależy od stażu wypracowanego w danej firmie. Nie jest to jednak uniwersalna zasada. Wymówienie umowy o pracę na czas określony trwa bowiem zawsze dwa tygodnie i jest dopuszczalne wyłącznie, gdy:
- angaż ten opiewa na dłużej niż sześć miesięcy,
- strony...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta