Rozliczamy niepełnosprawnego, za którego dostaliśmy wsparcie od starosty i z PFRON
Zatrudniłem 1 września br. osobę o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zarejestrowaną w urzędzie pracy jako bezrobotny. Nie ma choroby psychicznej ani upośledzenia umysłowego czy epilepsji, nie jest też niewidoma. Zarabia 3000 zł brutto. Urząd pracy zwrócił mi 60 proc. jej wynagrodzenia. Mimo to chciałbym jeszcze dofinansowanie wynagrodzenia z PFRON.
Czy mam szanse? Jeśli tak, to jak wypełnić poz. 36 – 50 druków o wypłatę dofinansowania INF-D-P oraz poz. 44 – 57 o wypłatę refundacji składek INF-U-P? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY. – Dodam, że wybrałem podwyższone koszty zatrudniania niepełnosprawnych.
Pracodawca otrzyma i pomoc z urzędu pracy, i z PFRON, tak by w sumie obydwa wsparcia nie przekroczyły 100 proc. wynagrodzenia i składek ZUS. Sporządzenie dokumentów przekazywanych do PFRON za miesiąc, kiedy uzyskaliśmy za zatrudnionego obydwa rodzaje pomocy, przedstawiamy niżej.Odpowiedzi na to pytanie udzieliliśmy również w DF z 26 września 2008 r., str. 12, „Można odzyskać nawet 100 proc. pensji niepełnosprawnego”. Dziś publikujemy drugą część odpowiedzi.
FORMULARZ INF-D-PPOZ. 36 – ZATRUDNIENIE OD DNIA
Wpisujemy datę zawarcia umowy o pracę, np. 01.09.2008 r.
POZ. 37 – PODWYŻSZONE KOSZTY ZATRUDNIENIA
Deklarujemy jedną z metod ustalania podwyższonych kosztów zatrudnienia pracownika w danym
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta