Jest problem, to trzeba go rozwiązać
Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Drwęckim
Ostróda parokrotnie zdobywała tytuł najpopularniejszej miejscowości turystycznej Warmii i Mazur oraz Letniej Stolicy regionu. Słynie przede wszystkim z unikatowego w świecie Kanału Ostródzko-Elbląskiego, który w ubiegłym roku uplasował się na piątej pozycji w ogólnopolskim rankingu „Siedem cudów Polski”. Jednak mimo niezaprzeczalnych walorów turystycznych nie ominął jej problem niezadowalającej liczby turystów. I tak z wielkiej potrzeby powstał wielki, imponujący obiekt, dzięki któremu miasto osiągnęło wiele korzyści.
Miasto borykało się z kłopotem zbyt małej ilości atrakcji turystycznych, które mogłyby przyciągnąć i zatrzymać na dłużej potencjalnych turystów. Niewątpliwą zaletą Ostródy jest położenie nad Jeziorem Drwęckim. Jezioro znajduje się dosłownie w centrum miasta, jest cały czas zagospodarowywane, a wokół niego powstają nowe restauracje, ciągi spacerowe, ścieżki rowerowe. Solą w oku był jednak brak wykorzystania turystycznego samego jeziora, a w szczególności możliwości uprawiania sportów wodnych. Wprawdzie istnieje kilka małych przystani położonych wokół jeziora, lecz nie zapewniają one wystarczającego zagospodarowania potencjału Jeziora Drwęckiego. Poza tym istniała również potrzeba rewitalizacji zdewastowanego terenu dawnej plaży...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta