Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Atrakcyjne wyjazdy z wigilijną kolacją

06 grudnia 2013 | Idą święta
źródło: 123RF

Nawet najstarsi górale nie pamiętają, by w okresie Bożego Narodzenia w Zakopanem było trudno o nocleg. Goście ściągali tu pod koniec roku tłumnie, ale dopiero po świętach, przed sylwestrem.

W tym roku w wielu pensjonatach i hotelach miejsc na Boże Narodzenie zaczęło brakować już jesienią. Zwyczaje Polaków zasadniczo się zatem zmieniają – nawet gdy idzie o sposób spędzania najbardziej tradycyjnego z naszych świąt. Towarzyszy temu coraz bogatsza oferta pobytów świątecznych – zwłaszcza w górach, ale także na Mazurach czy Podlasiu.

Sporo zwolenników ma w ostatnich latach Boże Narodzenie w zimowych Bieszczadach. Ośrodek „Skalny" w Polańczyku proponuje swym gościom wigilijną wyprawę po bezdrożach samochodami terenowymi, podczas której wspólnie wybierana jest w lesie najpiękniejsza choinka, która stanie w restauracyjnej sali ośrodka. Planowane jest także „wypatrywanie dzikiego zwierza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament