Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie trzeba badać stanu trzeźwości potencjalnego nabywcy trunku

06 grudnia 2013 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Sankcje. Zabroniona jest sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. Naruszenie tego zakazu powoduje cofnięcie zezwolenia.

  • Prezydent miasta wszczął postępowanie w sprawie cofnięcia mi zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Przyczyną jest sprzedaż trunku osobie nietrzeźwej. Pracownica sklepu twierdzi, że nie wiedziała, że kupujący jest po spożyciu alkoholu. Jej zdaniem jego zachowanie nie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Czy w tej sytuacji organ może mi odebrać zezwolenie? – pyta czytelnik.

Nie.

Warunkiem cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu jest sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. Zatem w przypadku, gdy klient nie wykazywał oznak, że jest pijany sprzedawcy nie można zarzucić naruszenie zakazu wynikającego z art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy z 26...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament