Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko o rejestrowaniu

06 grudnia 2013 | Prawo | Jagoda Kuraś

SPRAWY OBYWATELSKIE | Najłatwiej zarejestrować nowy samochód. Trudności pojawiają się, gdy auto jest używane, odziedziczone lub sprowadzone spoza UE.

jagoda kuraś

Proces rejestrowania samochodu czy zmiany danych jest prosty tylko z pozoru. Wymaga cierpliwości, zgromadzenia wielu dokumentów i złożenia ich we właściwym urzędzie, który zwykle ma swoje własne wymagania. Warto pamiętać, że od daty zakupu auta jest 30 dni na jego rejestrację.

Dlatego wszelkie działania najlepiej zacząć od odwiedzenia strony internetowej urzędu oraz od telefonu do wydziału komunikacji z pytaniem o procedury. W wielu miastach bowiem, aby zostać przyjętym, trzeba się najpierw zapisać. Jeśli telefonicznie, to termin jest wyznaczany z wyprzedzeniem nawet dwutygodniowym. Jeśli bezpośrednio, to zwykle warto być w urzędzie bardzo rano. Z tym że np. w Warszawie można wszystko załatwić od ręki. Z informacji zebranych w urzędach wynika jednak, że najgorszy dzień na załatwianie spraw związanych z rejestracją auta to poniedziałek. Po niedzielnych giełdach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament