Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto komu wystawia fakturę

06 grudnia 2013 | Prawo i praktyka

Przeprowadzenie loterii audioteksowych wiąże się z zaangażowaniem trzech podmiotów: organizatora, operatorów GSM oraz tzw. agregatora. Jakie są między nimi relacje finansowe.

Pomimo dużej popularności loterii audioteksowych w praktyce ciągle pojawiają się istotne wątpliwości prawne związane z przeprowadzaniem takich przedsięwzięć. Loterie audioteksowe uregulowane są w ustawie o grach hazardowych. Są to gry losowe, czyli gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku, a ich warunki określa regulamin. Uczestniczy się w nich przez odpłatne połączenie telefoniczne lub (i tak jest najczęściej w praktyce) przez wysyłanie SMS-ów z użyciem publicznej sieci telekomunikacyjnej.

Loterię audioteksową uznaje się za umowę odpłatną, dwustronnie zobowiązującą. Organizator loterii w zamian za wzięcie w niej udziału zobowiązuje się do wydania wygranej pieniężnej lub rzeczowej w przypadku zajścia zdarzenia określonego w regulaminie.

Specyfika usługi

Loterie realizowane są w formie usług o podwyższonej opłacie (tzw. premium rate service), tj. publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych obejmujących usługę telekomunikacyjną oraz dodatkowe świadczenie, które może być realizowane przez inny podmiot niż dostawca usługi telekomunikacyjnej. Specyfika usługi o podwyższonej opłacie polega na tym, że usługa telekomunikacyjna spełnia rolę medium dla dodatkowego świadczenia. Dodatkowe świadczenie przybiera w praktyce rozmaitą postać: oprócz konkursów i gier spotyka się serwisy informacyjne, gadżety...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament