Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy burmistrz cofnie koncesję

06 grudnia 2013 | Ekonomia

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. Nie ma znaczenia, 
że restaurator się pomylił 
na swoją niekorzyść i zapłacił więcej za zezwolenie 
na sprzedaż alkoholu. 
I tak straci koncesję, 
bo podał fałszywe dane.

Burmistrz cofnął właścicielowi restauracji zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych zawierających do 4,5 proc. alkoholu oraz piwa. Okazało się, że podał złą wartość sprzedanych trunków. Naruszył więc przepisy i stąd ta sankcja, choć w wyniku omyłki zapłacił do kasy urzędu więcej, niż powinien.

Co w przepisach

Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przedsiębiorcy, prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim, mają obowiązek złożenia, do 31 stycznia, pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży za rok ubiegły.

Restaurator wprawdzie złożył oświadczenie o wartości sprzedanych w restauracji napojów alkoholowych, ale wynikało z niego, że wartość ta wyniosła 52 008,70 zł. Po przeprowadzonej kontroli urzędnicy stwierdzili zaś, że rzeczywiście była to suma 18 003,00 zł.

31 stycznia mija termin składania oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w punkcie handlowym za rok ubiegły

Restaurator...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament