Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapraszamy polskie spółki

06 grudnia 2013 | Ekonomia
Khurram Dastgir Khan – od 2013 r. minister handlu, prywatyzacji  i przemysłu tekstylnego Pakistanu. W czasie wojskowego zamachu stanu z 1999 r. był doradcą premiera Sharifa. Skończył inżynierię  na California Institute of Technology i ekonomię w amerykańskim Bowdoin College.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Khurram Dastgir Khan – od 2013 r. minister handlu, prywatyzacji i przemysłu tekstylnego Pakistanu. W czasie wojskowego zamachu stanu z 1999 r. był doradcą premiera Sharifa. Skończył inżynierię na California Institute of Technology i ekonomię w amerykańskim Bowdoin College.

Khurram Dastgir Khan | Dobrze widzimy inwestycje – mówi minister handlu i prywatyzacji Pakistanu.

Na ostatnie targi ExpoPakistan w Karaczi przyleciała liczna polska delegacja, w której znalazł się m.in. Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Polskie firmy są coraz mocniej zainteresowane Pakistanem, ale wymiana handlowa między oboma krajami wciąż jest dosyć mała. Jak pana zdaniem będą się w nadchodzących latach rozwijały polsko-pakistańskie relacje gospodarcze?

Khurram Dastgir Khan: Bardzo mnie cieszy to, że przez ostatnie trzy lata wielu polskich przedsiębiorców odwiedziło ExpoPakistan. To ważna rzecz, gdy mogą przyjechać do naszego kraju i przekonać się na miejscu, że Pakistan to nie tylko zamachy terrorystyczne, ale że funkcjonuje tam normalne życie i rozwija się gospodarka. Przedsiębiorcy, którzy odwiedzają Pakistan, stają się świadomi istniejących tam szans. Podczas swojej wizyty w Warszawie zwracałem uwagę na wielkie możliwości do wykorzystania, które pojawiły się choćby w naszym sektorze energetycznym. Nasze elektrownie przestawiają się w coraz większym stopniu na węgiel, co stwarza szansę dla polskich spółek górniczych zarówno na to,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament