Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie będzie awantury o Łazienki

06 grudnia 2013 | Życie Warszawy
Tak ma wyglądać wejście do planowanego pawilonu wystawienniczego
źródło: materiały prasowe
Tak ma wyglądać wejście do planowanego pawilonu wystawienniczego

W przestrzeni ogrodów „uświęconych tradycją" nie planujemy żadnej budowy – pisze Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie.

W artykule pod źle wróżącym tytułem „Będzie awantura o Łazienki" („Rz" z 29 listopada) chodziło o krytyczną ocenę koncepcji budowy „Ogrodu XXI wieku z pawilonem wystawienniczym" na terenie gospodarczym od ulicy Parkowej, należącym do Muzeum  Łazienki Królewskie.

Mylne są jednak sugestie, że na terenie  XVIII-wiecznego parku powstanie nowy pawilon wystawienniczy i w ten sposób autentyczny zabytek może zostać zniszczony. Z publicznie dostępnego regulaminu międzynarodowego konkursu przeprowadzonego przy otwartej kurtynie wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra środowiska, a także z przesłanych do redakcji  odpowiedzi Muzeum na pytania jasno wynikało, że teren gospodarczy, gdzie dziś stoją nieczynne szklarnie zbudowane po wojnie, nigdy nie należał do zabytkowych historycznych ogrodów łazienkowskich. A tam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9708

Wydanie: 9708

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament