Wielka płyta trzyma się mocno
Choć wykonawstwo wielkopłytowych osiedli pozostawia wiele do życzenia, to były one projektowane jako całość: z przedszkolami, szkołą, terenami zielonymi, komunikacją, a dopiero potem budowane.
Nie wszyscy klienci są miłośnikami nowego budownictwa – mówi Katarzyna Liebersbach-Szarek, pośredniczka z krakowskiej agencji Nieruchomości Łobzowskie. – Mieszkania w blokach z wielkiej płyty kupują też osoby, którym zależy na danym adresie, a nic nowego się tam nie buduje – dodaje. Podkreśla, że wielkopłytowe osiedla są zwykle zielone, mają też rozległe przestrzenie między blokami. – Oferują też udogodnienia, których nie uświadczy się w nowych blokowiskach – zauważa.
Katarzyna Liebersbach-Szarek zwraca uwagę, że choć wykonawstwo wielkopłytowych osiedli pozostawia wiele do życzenia, to były one projektowane jako całość: z przedszkolami, szkołą, terenami zielonymi, komunikacją, a dopiero potem budowane. – Teraz robi się odwrotnie, najpierw projektuje się budynek, a o resztę niech się inni martwią – mówi pośredniczka. Dodaje, że w blokowiskach dużym powodzeniem cieszą się małe mieszkania, składające się z pokoju z kuchnią. Takich lokali jest jednak niewiele, dominują te z aneksami kuchennymi.
Taniej niż w cegle
– Są też chętni na relatywnie nieduże trzy- i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta