Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bałagan z nowymi cennikami za wodę

26 lutego 2018 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Do 12 marca Wody Polskie powinny dostać do zatwierdzenia taryfy ze stawkami. Brakuje jednak przepisów, dzięki którym można to zrobić.

Renata Krupa-Dąbrowska

Od niedawna stawki za wodę i ścieki są centralnie sterowane. Taryf nie zatwierdzają już rady miast, lecz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne biją na alarm. Do 12 marca br. muszą przekazać Wodom Polskim do zatwierdzenia nowe taryfy. Problem jednak w tym, że do tej pory nie ma przepisów wykonawczych. Nie mają więc jak tego zrobić.

Czas płynie, a przepisów nie ma

Chodzi o rozporządzenie w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Do tej pory nie zakończyły się prace nad jego projektem. Zawiera on nie tylko wzór wniosku taryfowego, ale również istotne elementy składowe samej taryfy. – Brak tego aktu prawnego sprawia, że przedsiębiorstwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10987

Wydanie: 10987

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament