Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będą dotacje na stulecie niepodległości

26 lutego 2018 | Kraj

Nawet 150 tys. zł będą mogły dostać organizacje i instytucje kultury na działania związane z obchodami stulecia odzyskania niepodległości.

Rusza nowa edycja programu „Niepodległa". Ma on wspierać organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości w skali lokalnej i regionalnej. Budżet programu to 6 mln zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł.

Program będzie promował festiwale, koncerty, spektakle, wystawy czy projekty animacyjno-edukacyjne, szczególnie te oparte na interakcji i współdziałaniu. Dopuszczone jest również przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, tworzenie archiwów czy publikacje poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości. Organizator nie stworzył sztywnego katalogu działań, które mogą ubiegać się o środki.

– Chcemy, żeby to instytucje, które znają lokalne społeczności, zaproponowały działania angażujące ludzi we wspólne świętowanie. Wymogiem jest, żeby każde z nich umożliwiało radosne obchody wszystkim zainteresowanym stuleciem odzyskania niepodległości – mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu Niepodległa.  —rib

Wydanie: 10987

Wydanie: 10987

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament