Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mnożą się nowe pomysły na Mieszkanie+

26 lutego 2018 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dabrowska

Wszystko wskazuje na to, że rządowy program będzie realizowany, tak jak jego pilotaż, na zasadach komercyjnych. To jednak wymagałoby zmian w przepisach.

Rząd już oficjalnie przyznał, że program Mieszkanie+ nie działa i planuje jego lifting. Na razie konkretów nie ma. Natomiast pomysłów jest całe mnóstwo.

Wtorkowe obrady ministrów

Po ostatniej rekonstrukcji rządu do życia powołano Radę Mieszkalnictwa i to ona teraz odpowiada za politykę mieszkaniową państwa. W jej skład obok premiera Morawieckiego weszli ministrowie: inwestycji i rozwoju, rodziny, pracy i polityki społecznej, finansów, kultury i dziedzictwa narodowego, środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Jej członkami są również prezes Rządowego Centrum Legislacji oraz prezes BGK Nieruchomości.

Rada spotyka się co wtorek i zastanawia się co zmienić, by program Mieszkanie+ w końcu ruszył miejsca. Do tej pory odbyły się dwa spotkania. Na efekty jeszcze za wcześnie. Z przecieków z obrad rady wynika, że chce ona powrotu do komercyjnych zasad realizacji programu, czyli do systemu, w ramach którego BGK Nieruchomości realizuje obecnie pilotaż programu Mieszkanie+.

Dlaczego? To proste. Żadna państwowa spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10987

Wydanie: 10987

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament