Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Antidotum na kłopoty finansowe

26 lutego 2018 | Faktoring

Bez względu na wielkość firma potrzebuje pieniędzy, by się rozwijać, a kontrahenci nie zawsze płacą na czas. Gdzie pozyskać środki na opłacalnych warunkach?

Najpopularniejszy jest kredyt bankowy. Może pomóc zarówno w rozwiązaniu bieżących problemów, jak i być przeznaczony na rozwój biznesu. Przedsiębiorcy cenią go sobie głównie za to, że jest stosunkowo łatwo dostępny, zwłaszcza kredyt obrotowy. Problem z jego uzyskaniem mogą mieć jednak młode firmy, krótko działające na rynku ze względu na brak majątku trwałego lub zabezpieczeń oraz te w trudnej sytuacji finansowej. Innym rozwiązaniem są dotacje unijne oraz programy pomocowe. W wielu przypadkach firma nie musi nawet zwracać pieniędzy pozyskanych z tych źródeł, jeśli wywiąże się z deklarowanych zobowiązań wpisanych w program dotacji. Niestety te pieniądze nie zawsze są dostępne, a poza tym, aby je dostać, trzeba się wcześniej przygotować.

Zastrzyk gotówki można uzyskać także od niezależnego inwestora, który wykupi część udziałów firmy, by przedsiębiorca zyskał pomoc finansową, ale może też udzielić innego rodzaju wsparcia, np. doradztwa podatkowego, prawnego czy organizacyjnego. Ten rodzaj finansowania z reguły nie wiąże się z żadnym oprocentowaniem, ale trzeba pamiętać, że godząc się na taką pomoc, firma zyskuje nowych udziałowców, co oznacza, że trzeba się z nimi dzielić zyskami.

Po pomoc można się też udać do firm leasingowych. To alternatywa dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10987

Wydanie: 10987

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament