Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na dobre i złe czasy

26 lutego 2018 | Faktoring

Ponad 9 tys. firm skorzystało w Polsce w 2017 roku z usług faktoringowych. Rok wcześniej było ich 7853. Faktorzy sfinansowali ponad 10 mln faktur. Najpopularniejszy jest faktoring pełny.

Można śmiało powiedzieć, że 2017 rok był kolejnym okresem dynamicznego rozwoju na rynku usług faktorinowych. Zanotowano 16,7-proc. wzrost obrotów liczony rok do roku. Najwyższą dynamikę wśród zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów firm zanotował należący do Grupy Credit Agricole Eurofaktor Polska SA, bo aż 82 proc. – mówi Stanisław Atanasow, prezes zarządu, Eurofactor Polska SA.

Faktoring to usługa dopasowująca się do sytuacji przedsiębiorców zarówno w czasach wzrostu gospodarczego, jak i dekoniunktury. Jest skierowany do firm, które sprzedają swoje towary lub usługi z odroczonym terminem płatności, udzielając kredytu kupieckiego swoim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10987

Wydanie: 10987

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament