Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wysokie tempo rozwoju utrzymane

26 lutego 2018 | Faktoring

Firmy leasingowe sfinansowały w 2017 roku aktywa o wartości 67,8 mld zł, czyli o 15,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Rynek w najbliższych latach ma rozwijać się na podobnym poziomie.

Największa, około 71-proc. grupa korzystających z leasingu to przedsiębiorcy o obrotach do 20 mln zł – mikrofirmy i małe firmy. Natomiast 28,5 proc. to firmy o obrotach powyżej 20 mln zł. Najrzadziej po leasing sięgają konsumenci – 0,5 proc. i sektor publiczny. W 2017 roku najczęściej w leasing brane były: samochody osobowe i dostawcze, maszyny i inne urządzenia, w tym IT, środki transportu, najrzadziej zaś nieruchomości i inne aktywa.

– Prognozujemy, że 2018 rok będzie szóstym z rzędu z dwucyfrowym tempem rozwoju. Struktura wzrostu gospodarczego i przyspieszenie wykorzystania funduszy unijnych z perspektywy finansowej na lata 2014-2020 powodują, że finansowanie maszyn staje się głównym motorem rozwoju całej branży leasingowej. Rozwój rynku będzie też w zrównoważony sposób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10987

Wydanie: 10987

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament