Przywracają sprawność i uczą ruchu
Leczenie bólów kręgosłupa, rehabilitacja po złamaniach i operacjach, masaże – fizjoterapia jest powszechnie wykorzystywana w służbie zdrowia. Rehabilitantów ciągle brakuje, coraz więcej uczelni kształci więc przyszłych specjalistów
Zainteresowanie tym zawodem jest bardzo duże, dziś niemal każdy absolwent fizjoterapii ma szanse na pracę zaraz po otrzymaniu dyplomu. Np. we Wrocławiu aż cztery szkoły wyższe oferują kierunek fizjoterapia.
– Absolwent naszej uczelni uzyskuje wykształcenie i przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Zdobędzie wiedzę i umiejętności do wykonania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych, które potrafią przywrócić i utrzymać sprawność i wydolność pacjentów. Kształcimy ludzi, którzy mogą znaleźć pracę w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych i ośrodkach sportowych – mówi Kazimierz Kurzawski z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Wrocławska AWF kształci studentów w systemie studiów dziennych, zaocznych, wieczorowych, podyplomowych i doktoranckich. W jej 57-letniej historii studia magisterskie ukończyło tu ponad 12 tys. absolwentów.
Na wydziale fizjoterapii kształcenie odbywa się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na tej uczelni można wybrać trzyletnie studia licencjackie, dwuletnie studia policencjackie i magisterskie. Szkołę opuszczają m.in. absolwenci specjalizacji instruktorskich – do wyboru: hipoterapii lub sportu niepełnosprawnych.
Diagnostyka i dydaktyka
Kolejna wrocławska uczelnia, Wyższa Szkoła Fizjoterapii, jest pierwszą w Polsce...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta