Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżet trzeba uchwalić do końca stycznia

23 września 2010 | Gazeta prawa i podatków | Michał Cyrankiewicz

Samorządy, które nie zdążą tego zrobić w terminie, będą swoją gospodarkę finansową realizować w oparciu o plany przygotowane przez regionalne izby obrachunkowe

Zasady opracowywania projektu budżetu, oraz tryb jego uchwalania, w tym terminy dokonywania poszczególnych czynności określają przepisy ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (DzU nr 157, poz. 1240 ze zm.).

Uwzględnić należy również przepisy przejściowe zawarte w ustawie z 27 sierpnia 2009 r. przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (DzU nr 157, poz. 1241 ze zm.).

Ważne terminy

Jak wynika z art. 239 ustawy o finansach publicznych uchwałę budżetową organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego (rada w gminie i powiecie, sejmik w województwie) przed rozpoczęciem roku budżetowego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach – nie później niż do 31 stycznia roku budżetowego.

Aby tych terminów dotrzymać ustawodawca postanowił, że projekt budżetu powinien zostać przygotowany do 15 listopada roku poprzedzającego rok...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8734

Spis treści
Zamów abonament