Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak skutecznie zarządzać ryzykiem kursów walutowych

04 maja 2016 | Ekspert księgowego | Marek Młotek-Kucharczyk
Marek Młotek-Kucharczyk
źródło: materiały prasowe
Marek Młotek-Kucharczyk

Wprowadzenie (wybrane fragmenty)

- Jesteś starszym specjalistą firmy Wodd ds. finansów. Wodd to spółka leśna, która inwestuje w projekty leśne i generuje wartość poprzez działalność w branżach pokrewnych, np. w produkcji papierniczej. Spółka powstała w 1983 roku, kiedy to dużą połać lasu sprzedano konsorcjum zamożnych inwestorów, którzy w celu zrealizowania zakupu powołali spółkę. Wodd jest notowana na giełdzie od 2002 r.

Jej siedziba znajduje się w Marlandzie – europejskim kraju, którego walutą są dolary marlandzkie (M$). Południowa część Marlandu jest wysoko uprzemysłowiona, na północy zaś znajdują się duże niezamieszkane obszary. Umiarkowany klimat Marlandu sprzyja uprawom leśnym.

Wodd zarządza lasami, które są własnością spółki, a także lasami swoich klientów. Zarządcza część działalności związana jest z leśnictwem, np. z wycinką i przesadzaniem drzew. Drewno jest surowcem zrównoważonym o licznych zastosowaniach.

Oświadczenie prezesa zarządu

W 2014 roku spółka koncentrowała się na stabilizowaniu wyników po kilku trudnych latach recesji. Przedsiębiorstwo dąży do osiągnięcia długofalowych stałych przychodów z działalności, stale usprawniając swoje wysiłki w kluczowych obszarach, by zapewnić stabilną przyszłość.

Spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10436

Wydanie: 10436

Spis treści
Zamów abonament