Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internetowa rewolucja: pora na meblarzy

04 maja 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

E-sklepy wkrótce przejmą aż jedną czwartą sprzedaży mebli w Polsce.

Aneta Wieczerzak-Krusińska

Rodzimi meblarze, którzy żyją głównie z eksportu, zaczęli szukać nowych możliwości na krajowym rynku: do zwiększania obrotów w Polsce wykorzystują własne sklepy internetowe. Nawet sceptycy z branży przyznają, że w niedalekiej przyszłości ten kanał sprzedaży będzie zyskiwał na znaczeniu.

Wzór z Wysp

– W ubiegłym roku sprzedaż mebli i artykułów dekoracyjnych w internecie sięgnęła 144 mln zł. To kilka procent wartości krajowego rynku. Jednak wraz ze zmianą naszych przyzwyczajeń zakupowych, do 2025 roku wartość transakcji w sieci może wzrosnąć do 20 proc. – przewiduje Tomasz Wiktorski z B+R Studio, które prowadzi analizy rynku meblarskiego.

– Obroty mogą wzrosnąć z obecnych 6–7 proc., nawet do 25 proc. wartości krajowego rynku – szacuje Tadeusz Respondek, wiceprzewodniczący rady nadzorczej firmy Kler. Na razie meblarze traktują internet jako uzupełniający kanał zbytu. Jednak jak zauważa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10436

Wydanie: 10436

Spis treści
Zamów abonament