Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

4P ważne dla cyfryzacji firm

04 maja 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita
Konrad Gruda
źródło: materiały prasowe
Konrad Gruda
Marek Jakubów
źródło: materiały prasowe
Marek Jakubów

Klient nadaje kierunek transformacji cyfrowej 
u operatorów telekomunikacyjnych. 
Zrozumienie go i określenie sposobu interakcji z nim daje szansę na osiągniecie unikatowej przewagi konkurencyjnej – piszą eksperci.

Konrad Gruda , Marek Jakubów

Klienci oczekują interakcji z operatorami telekomunikacyjnymi poprzez wiele kanałów kontaktu, np. w celu zamówienia nowej usługi poprzez stronę internetową, wyrażenia opinii na portalach społecznościowych czy przez interaktywny czat w celu rozwiązania problemu. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się oczekiwania płynnego przejścia z jednego kanału kontaktu do drugiego.

To nie nowe gadżety dla dyrektorów IT

W każdej opinii z cyklu „Indeks cyfryzacji" nt. transformacji cyfrowej, ukazujących się na łamach „Rzeczpospolitej", podkreślamy istotną rolę klienta, niezależnie od sektora. Z doświadczeń Roland Berger wynika, że 80 proc. korzyści z transformacji cyfrowej przynoszą zmiany relacji na styku firma–klient. Pozostałe 20 proc. korzyści wynika z optymalizacji innych działań. Dotyczy to głównie firm świadczących usługi klientom indywidualnym.

Podczas prowadzonych przez Roland Berger pod patronatem „Rzeczpospolitej" badań poziomu cyfryzacji firm często widzimy problem ze zrozumieniem istoty transformacji cyfrowej. Bardzo często jest on przerzucany na barki dyrektorów IT.

Kilka razy natknęliśmy się na to, że inicjatywy dotyczące transformacji cyfrowej były definiowane przez porównanie rozwiązań konkurencji z tym, co obecnie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10436

Wydanie: 10436

Spis treści
Zamów abonament