Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od samego wydłużenia liceum żak nie zmądrzeje

04 maja 2016 | Prawo | Katarzyna Wójcik

To liczba kandydatów na studia i program nauczania na wcześniejszych etapach edukacji są przyczyną braków w wiedzy studentów.

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, jako jeden z argumentów za wydłużeniem liceów z trzech lat do czterech podaje, że obecnie bardziej przypominają one kursy przygotowujące do matury niż szkołę. W rezultacie uczniowie mają braki w wiedzy, a na uczelniach organizowane są tzw. lata zerowe, by nadrobić zaległości.

Tylko nieliczne publiczne uczelnie organizują zajęcia wyrównawcze. Z 19 szkół wyższych, które odpowiedziały na nasze zapytania, prowadzi je pięć: Politechnika Gdańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. W przeszłości takie zajęcia prowadziła też Politechnika Koszalińska, ale uczestniczyło w nich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10436

Wydanie: 10436

Spis treści
Zamów abonament