Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kobieta też może być rangersem

04 maja 2016 | Świat | Aleksandra Słabisz


Pierwsze w historii Stanów Zjednoczonych panie stały się w minionym tygodniu oficerami piechoty, a jedna dziekanem akademii wojskowej.

– Mamy nadzieję, że w przyszłości już nie będziemy obchodzić tych „pierwszych razów", jeśli chodzi o kobiety w armii. Chcemy, aby kobiety w służbie wojskowej to była norma – powiedziała Kate Germano, prezeska organizacji Service Women's Action Network, która walczy o prawa kobiet w służbie wojskowej.

Najwięcej rozgłosu uzyskała nominacja kpt. Kristen Griest na stanowisko oficera piechoty. Griest jest jedną z dwóch kobiet, które w sierpniu ubiegłego roku dokonały czegoś, czego nie udało się żadnej z ich poprzedniczek – zostały przyjęte i ukończyły drakońskie szkolenie w presitżowej szkole rangersów (Army's Rangers School) w ramach swego rodzaju eksperymentu społecznego. W sumie naukę w szkole rangersów, która uważana jest za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10436

Wydanie: 10436

Spis treści
Zamów abonament