Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rakiety chcemy robić w Polsce

04 maja 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Martin J. Coyne | Rozmawiamy z polskim resortem obrony i przedstawicielami przemysłu. 
Gdyby nasza oferta została wybrana, PGZ weszłaby do konsorcjum. Chcemy, aby Polska była producentem rakiet – mówi dyrektor rozwoju biznesu MEADS.

Rz: W zeszłym roku polski rząd wybrał do finalnych negocjacji z rządem USA system antyrakietowy Patriot produkowany przez waszego konkurenta. Ciągle liczycie na to, że wrócicie do gry?

Zostaliśmy poproszeni o wznowienie dyskusji nad naszą ofertą z polskim ministerstwem obrony. Odbyliśmy kilka spotkań, nie tylko zresztą z przedstawicielami resortu obrony, ale także bardzo szczegółowe dyskusje z przedstawicielami przemysłu. Mamy tutaj cały nasz zespół, który dopracowuje ofertę MEADS dla polskiego przemysłu.

Ale przecież jesteście poza oficjalnym postępowaniem. Prawie dwa lata temu zostaliśmy wyeliminowani z postępowania, kiedy poprzedni polski rząd zmienił kryteria w taki sposób, że rozpatrywane mogły być tylko systemy będące już na wyposażeniu krajów NATO. Mimo to zawsze twierdziliśmy, że nasza oferta pozostaje aktualna i niezmienna. Odkąd rozmowy zostały wznowione, doczekaliśmy się bardzo pozytywnej reakcji ze strony ministerstwa obrony i rozmawiamy o coraz bardziej zaawansowanych szczegółach, na przykład z biurem zajmującym się offsetem. Prowadzimy też rozmowy z Polską Grupą Zbrojeniową.

Czy staracie się zachęcić przemysł i ministerstwo?

Twierdzimy, że nasza oferta jest głównie oparta na partnerstwie, przede wszystkim to partnerstwo dotyczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10436

Wydanie: 10436

Spis treści
Zamów abonament