Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozliczenie dodatkowej godziny przy zmianie czasu

10 listopada 2016 | Praca i ZUS | Marek Rotkiewicz

Mam problem, jak policzyć dodatkową godzinę nocki z 29 na 30 października 2016 r. Recepcjonistka pracuje w hotelu od godz. 19 do 7, godziny nocne obowiązują od 22 do 6 rano. Czy mam jej policzyć 50-proc. dodatek plus dodatek nocny za dodatkową godzinę? – pyta czytelniczka.

Zmiana czasu na zimowy i przesunięcie czasu o godzinę do tyłu spowodowała w wielu przypadkach konieczność wypracowania dodatkowej godziny przez te osoby, które były akurat na nocnej zmianie. W rezultacie tej zmiany wskazana w pytaniu recepcjonistka pracowała nie 12, ale 13 godzin.

W tym przypadku godzina nadliczbowa przypadała już poza porą nocną. Czytelniczka nie wskazuje na przedział graniczny niedzieli, ale przy takich rozkładach czasu pracy można zakładać, że praca w niedzielę to ta przypadająca na czas od 7.00 do 7.00 następnego dnia. Nie będzie to zatem także godzina nadliczbowa przepracowana w niedzielę. Dodatek za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10596

Wydanie: 10596

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament