Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolej na decyzje Trumpa

10 listopada 2016 | Świat | Piotr Jendroszczyk
źródło: Rzeczpospolita

O prezydencie elekcie wiadomo już wszystko, z wyjątkiem polityki, jaką będzie prowadził już z Białego Domu.

Donald Trump jest pierwszym prezydentem USA, który nie sprawował nigdy żadnej funkcji publicznej i nie ma za sobą kariery wojskowej. Nie wiadomo więc, czego się spodziewać po człowieku, który chlubi się brakiem politycznego doświadczenia. To, czego chce, definiuje jednym zdaniem o przywróceniu Ameryce wielkości.

Temu celowi służyć ma realizacja tego, co obiecywał Trump w formie sloganów w kampanii wyborczej. Ma na to co najmniej cztery lata. Jego partia ma przewagę w Kongresie, co powinno mu ułatwić zadanie. Jednak wielu liderów republikanów wyraźnie się od niego zdystansowało, co nie wróży harmonijnej współpracy. Konflikt nie wybuchnie z pewnością natychmiast. Najpierw Trump musi zacząć działać.

Program na 100 dni

Do zaprzysiężenia 20 stycznia ma niespełna trzy miesiące na skompletowanie administracji i przygotowanie pierwszych decyzji. Wtedy rozpocznie się też odliczanie 100 dni nowej administracji. Jak obiecywał Trump na wiecu w Gettysburgu, znanym z programowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10596

Wydanie: 10596

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament