Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski Praktiker znów w tarapatach

10 listopada 2016 | Ekonomia
Polacy chcą wydawać na remontowanie i urządzanie mieszkań i domów
źródło: Rzeczpospolita
Polacy chcą wydawać na remontowanie i urządzanie mieszkań i domów
Jarosław Kosiński, partner OC&C Strategy Consultants
źródło: materiały prasowe
Jarosław Kosiński, partner OC&C Strategy Consultants

Sieć marketów budowlanych złożyła do sądu wniosek o postępowanie sanacyjne – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Firma nie podaje szczegółów planu.

piotr mazurkiewicz

Według naszych informacji teraz, w związku z pogarszaniem się sytuacji finansowej, rosnącymi zatorami płatniczymi oraz brakami towarów na półkach, firma zdecydowała się złożyć wniosek o postępowanie sanacyjne. Informację potwierdził wydział prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie. X Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i naprawczych zarejestrował wniosek.

O kłopotach finansowych Praktikera głośno było ledwie w 2013 r., kiedy to niemiecka sieć ogłosiła upadłość. Polską część kupiła w 2014 r. firma New Finance Services, która w marcu zapowiadała emisję obligacji o wartości 150 mln zł.

Co ze sklepami?

„Wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego spółki został złożony 17 października 2016 r. 3 listopada 2016 r. sąd przychylił się do wniosku spółki i wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego. Wraz z wydaniem postanowienia sąd wyznaczył zarządcę" – brzmi oświadczenie Praktiker Polska.

„Z uwagi na fakt, iż od wydania postanowienia upłynęło bardzo niewiele czasu, obecnie spółka znajduje się w fazie ustalania wspólnie z zarządcą spraw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10596

Wydanie: 10596

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament