Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej kontaktów z urzędem przez internet

17 października 2017 | Administracja | Szymon Cydzik

Coraz więcej urzędowych spraw można załatwić bez wychodzenia w domu. Do końca roku liczba oferowanych przez e-administrację usług, ma przekroczyć 600.

Rosnące zainteresowanie obywateli elektronicznymi usługami oferowanymi przez e- administrację potwierdzają statystyki portalu Obywatel.gov.pl. Od stycznia do maja tego roku portal odwiedziło 3,5 mln unikalnych użytkowników. Zanotował on ponad 13,5 mln odsłon – prawie dwa razy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Naprzeciw oczekiwaniom

Jak podaje resort cyfryzacji, Polacy mają dostęp do 581 e-usług administracyjnych, z czego 39 wprowadzono w minione wakacje (czerwiec-wrzesień).Wymienić można choćby usługę umożliwiającą składanie on-line eWniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pozwala ona nie tylko na przesyłanie wniosków o płatności ale również generuje powiadomienia dla użytkowników np. o wykryciu konfliktów w tzw. kontroli krzyżowej. Rolnicy zyskali też możliwość założenia konta w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament