Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Turcja podwoi swój eksport

17 października 2017 | Ekonomia
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Marek Nowakowski Jeśli tureccy inwestorzy chcą powalczyć o rynek unijny, to Polska jest świetnym miejscem do ulokowania produkcji – mówi prezes Polsko- -Tureckiej Izby Gospodarczej.

Rz: Czego możemy się spodziewać po dzisiejszej wizycie prezydenta Erdogana?

Przylot prezydenta Erdogana to w zasadzie rewizyta po odwiedzinach prezydenta Komorowskiego. Od dawna czeka na podpisanie ważna umowa o pozycji pracowników, mająca nadać im te same prawa i zabezpieczenie socjalne. Ma teraz szansę zostać podpisana. Myślę, że będzie też poruszony temat nowych połączeń lotniczych, bo Turcy się o nie dopytują. Może też zostać podjęty temat szkolnictwa wyższego i akceptacji dyplomów. Turcy, którzy tu budują metro, nie mogli być kierownikami budów, bo musieliby zdawać egzaminy po polsku. Polska i Turcja mają historycznie bardzo dobre relacje, dwa lata temu mieliśmy 600-lecie nieprzerwanych stosunków dyplomatycznych z Turcją, to ewenement.

Czy wraz z prezydentem Turcji przylatuje misja gospodarcza?

Spodziewam się, że przyjedzie liczne grono firm z najwyższej półki. Dzisiejsze forum biznesowe w Warszawie zacznie sesja plenarna z udziałem obu prezydentów, następnie odbędą się rozmowy dwustronne. To dobry początek relacji biznesowych.

Czy są widoki na to, by nasze relacje gospodarcze zintensyfikować?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament