Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozwój w rękach ludzi

17 października 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej | Izabela Kacprzak
Ze szkoleń będą mogli skorzystać zarówno osoby bezrobotne, jak i ci, którzy myślą o awansie lub zmianie stanowiska na wymagające większych kwalifikacji.
źródło: AdobeStock
Ze szkoleń będą mogli skorzystać zarówno osoby bezrobotne, jak i ci, którzy myślą o awansie lub zmianie stanowiska na wymagające większych kwalifikacji.

Bon szkoleniowy z minimalnym wkładem własnym na naukę języka, kurs zawodowy czy studia podyplomowe – region uruchamia ogromny program, który ma wesprzeć rynek pracy.

Województwo podlaskie zainwestuje największe fundusze w historii w swoich mieszkańców – na podnoszenie ich zawodowych kwalifikacji pod potrzeby pracodawców. To pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014–2020, które rozdzielił samorząd województwa na trzy subregiony: łomżyński, białostocki i suwalski.

Z projektem lokalni przedsiębiorcy wiążą ogromne nadzieje. – To będzie zmiana systemowa „filozofii szkoleń", która, mam nadzieję, przywróci wiarę w sens edukacji, podnoszenia kwalifikacji personelu pod prawdziwe, a nie wydumane potrzeby, czyli mówiąc krótko, nie pod podaż, ale popyt. W ostatnich latach ten system się wypaczył i należy go zreformować, naprawić – przyznaje Mirosław Leśniewski, dyrektor biura Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

Specjalny program dofinansowania szkoleń zawodowych, nauki języków obcych i studiów podyplomowych dla mieszkańców województwa podlaskiego oparty o nowatorskie rozwiązania był długo konsultowany z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament