Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dużo serca wielu ludzi

17 października 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej | Olgierd Kwiatkowski
Kamila Lićwinko to jedna z podlaskich gwiazd lekkiej atletyki.
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Rzeczpospolita
Kamila Lićwinko to jedna z podlaskich gwiazd lekkiej atletyki.

Podlasie Białystok istnieje 45 lat. Przez blisko pół wieku niewielki regionalny klub lekkoatletyczny przekształcił się w krajowego potentata.

Od kilku lat prezesi i trenerzy, także działacze krajowego związku, zachodzą w głowę, jak to możliwe, że w Białymstoku wyrósł jeden z najsilniejszych ośrodków lekkoatletycznych w kraju, a może nawet najsilniejszy. W mieście nie ma przecież wielkich tradycji w tej dyscyplinie, choć już na igrzyskach olimpijskich w Berlinie w 1936 roku wystąpił zawodnik Jagiellonii Edward Luckhaus, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę.

Klimat na Podlasiu nie sprzyja lekkiej atletyce, hali do zimowych treningów jak nie było, tak nie ma, choć po ostatnich sukcesach klubu pojawiły się całkiem poważne zapowiedzi, że powstanie. Dopiero w zeszłym roku stadion Zwierzyniec został zmodernizowany i dostosowany do nowoczesnych standardów, tak że można było na nim zorganizować drugie w historii miasta mistrzostwa Polski seniorów. Wcześniej treningi lokalnych lekkoatletów odbywały się w siermiężnych warunkach.

Najwyższy poziom

„Klubowy mistrz Polski w latach 2011–2014" – to hasło jest wizytówką Podlasia, którą działacze chwalą się na stronie internetowej. Sukcesów drużynowych jest dużo więcej, bo we wcześniejszych latach były medale srebrne i brązowe, a w ostatnich edycjach tzw. ekstraklasy ligi lekkoatletycznej klub z Białegostoku nie opuszcza podium. We wrześniu w finale tej imprezy w Jeleniej Górze zajął trzecie miejsce za AZS-AWF Warszawa i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament