Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ubój rytualny daje zarobić na eksporcie

17 października 2017 | Ekonomia
Ważne dla eksportu polskiej wołowiny jest planowane  na przyszły rok ponowne otwarcie tureckiego rynku.
źródło: materiały prasowe
Ważne dla eksportu polskiej wołowiny jest planowane na przyszły rok ponowne otwarcie tureckiego rynku.

EKSPORT | Głównym rynkiem zbytu dla polskiej wołowiny pozostaje Unia Europejska. Rośnie opłacalność eksportu do Izraela, niedługo rynek otworzy Turcja. Aleksandra Ptak

Głównym rynkiem zbytu dla polskiej wołowiny pozostaje Unia Europejska, rośnie jednak rola krajów trzecich, jak Izrael. W przyszłym roku rynek dla dużych ilości polskiego mięsa otworzy Turcja.

Od początku roku do lipca wolumen nieprzetworzonego mięsa wołowego zwiększył się o 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ministerstwo Finansów wylicza, że w tym czasie wysłaliśmy za granicę 222 tys. ton polskiej wołowiny, na czym polscy producenci zarobili 742 mln euro, o 8 proc. więcej niż przed rokiem. Przy tak spokojnym rozwoju eksportu w całości uwagę zwraca skok sprzedaży mięsa mrożonego. Ten przekroczył właśnie 50 tys. ton (do lipca) i w porównaniu z siedmioma miesiącami ubiegłego roku skoczył aż o 23 proc.

BSE odeszło

Wynikom eksportu sprzyja popyt na rynkach krajów trzecich, czemu pomogło tegoroczne oficjalne uznanie Polski za kraj wolny od gąbczastej encefalopatii bydła, popularnie nazywanej chorobą wściekłych krów lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament