Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakres związania ustaleniami studium zależy od szczegółowości jego zapisów

17 października 2017 | Administracja | Maciej J. Nowak

Przed uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego organy gminy muszą sprawdzić, czy jest on zgodny ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Co to oznacza w praktyce ? Na co zwracać uwagę przy analizie studium i projektu planu?

Ustalenia planu miejscowego stanowią konsekwencję zapisów studium. Tak więc ustalone np. w studium minimalne i maksymalne parametry i wskaźniki urbanistyczne będą wiążące również dla organów gminy przy sporządzaniu planu miejscowego (rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody mazowieckiego z 25 stycznia 2017 r., 4131.5.2017. JF LEX).

Pełna weryfikacja zgodności między planem miejscowym a studium oznacza nie tylko weryfikację części tekstowych obu aktów, ale również części graficznych. W obu przypadkach ważną, wręcz podstawową kwestią będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament