Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Historia opowiadana rysunkami trafia do nowych odbiorców

17 października 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej | Piotr Mazurkiewicz

W Białymstoku wydano kolejny komiks, który ma pokazywać historię miasta i jego związki ze znanymi Polakami. Dzisiaj nie można tego nazywać już nawet niestandardowym projektem artystycznym, ponieważ komiks dawno wszedł do popkultury, a nawet do tzw. kultury wysokiej.

Artyści z kręgu pop-artu, tacy jak Andy Warhol czy zwłaszcza Roy Lichtenstein, garściami czerpali z tej estetyki, szczególnie prace tego drugiego amerykańskiego artysty wyglądają jak kadry z zeszytu komiksowego.

Białystok idzie tropem komiksu, który na dobre wszedł nie tylko do księgarni, ale również do muzeów czy galerii sztuki. Tym razem w ten sposób promuje pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w mieście, ale to nie pierwsza przygoda z kulturą obrazkową. Wcześniej pojawiły się komiksy „Stan wojenny. 30 lat po..." (2011) i „Inka" (2016).

Komiksy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament