Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozpoczęła się wojna iracko-kurdyjska

17 października 2017 | Świat | Piotr Jendroszczyk Jerzy Haszczyński
źródło: Rzeczpospolita

Iracka armia rządowa zaczęła w poniedziałek odbijanie Kirkuku z rąk Kurdów. I po kilkunastu godzinach ogłosiła wykonanie zadania. To pierwsze starcie wojny o niepodległość Kurdystanu.

Wieczorem o przejęciu „całkowitej kontroli" nad miastem o strategicznym znaczeniu informował Bagdad. Źródła kurdyjskie do momentu zamknięcia tego numeru gazety tego nie potwierdziły. Wcześniej podawały, że podczas ataku – nie tylko irackiej armii, ale i szyickich oddziałów paramilitarnych – zginęło wielu peszmergów.

„Demonstracyjne usuwanie kurdyjskich flag oraz dymisja legalnie wybranego gubernatora Nadżmaldina Karima obnażają prawdziwe zamiary Bagdadu – natychmiastowe i pełne podporządkowanie miasta i spacyfikowanie religijno etnicznej-mozaiki" – głosi oświadczenie przedstawicielstwa w Polsce Rządu Regionalnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament