Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radcowie prawni stawiają na mediację

17 października 2017 | Prawo | Anna Krzyżanowska

Pozasądowe metody są tańsze i powodują, że cały czas ma się kontrolę nad swoimi decyzjami. Przeciwieństwem jest proces, który trwa, kosztuje, a przedsiębiorca traci kontrolę nad rezultatem.

Takich argumentów używają radcowie, promując mediację wśród przedsiębiorców. Wczoraj wszystkie 19 radcowskich izb zawiązało ogólnopolską sieć Ośrodki Mediacji Radców Prawnych.

– Sieć Ośrodków Mediacji to niespotykana dotychczas inicjatywa na rynku. To, że mediację prowadzić będą radcowie, gwarantuje natomiast pełen profesjonalizm obsługi. Niezależnie od tego, do której z okręgowych izb trafią zainteresowani, radcowie zrzeszeni w sieci będą przestrzegać tych samych standardów – podkreśla Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych.

– Będą to doświadczeni praktycy od prawa gospodarczego, rozumiejący potrzeby przedsiębiorców i zapewniający na co dzień kompleksową obsługę prawną biznesu – dodaje.

Podstawą działania ośrodków ma być przyjęty w poniedziałek kodeks etyczny radcy prawnego mediatora. Szczegóły na stronie: http://mediacje.kirp.pl/osrodki-mediacji-oirp/.

Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament