Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zewnętrzna służba bhp tylko na przetrwanie

05 września 2019 | Kadry i Płace | Elżbieta Smirnow

Więksi pracodawcy mogą zlecić realizację funkcji służby bhp na zewnątrz tylko wtedy, gdy nie mają specjalistów wśród załogi i tylko do czasu ich znalezienia.

 

∑ Zatrudniamy w spółce ponad 100 pracowników, ale nie więcej niż 600. Czy musimy powołać służbę bhp? Czy funkcje tej służby możemy powierzyć zewnętrznemu podmiotowi, czy też musimy zatrudnić specjalistę na umowę o pracę na część lub pełny etat? – pyta czytelniczka.

Zgodnie z art. 23711 § 1 kodeksu pracy pracodawca zatrudniający więcej niż 100 pracowników tworzy służbę bezpieczeństwa i higieny pracy (dalej: służba bhp). Oznacza to, że taki pracodawca ma obowiązek utworzyć służbę bhp.

Liczebność tej służby oraz wymiar etatu specjalisty ustala się odpowiednio do stanu zatrudnienia. Pracodawcy pozostawiono dużą dowolność w tym zakresie, określając jedynie wymagania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11450

Wydanie: 11450

Spis treści
Zamów abonament